| mrrRobert a întrebat:

Salut! Am cartelă Orange, din aceea cu număr, pe care o schimb în fiecare lună când expiră, motive neimportante. Dacă aș pleca în altă țară din UE pe o perioadă de o săptămână, pot beneficia de Roaming, având în vedere că nu am cont pe aplicația My Orange România și nu am abonament? Dacă îmi încarc cartela cu 5€ sau 6€ pot beneficia de Roaming? Cum pot face să am internet în afară? Nu găsesc pe nici unde informații cu privire la asta și chiar am nevoie.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Roaming ai doar la pachetele de incarcare de 8 euro si mai mari.
Trebuie sa activezi roaming-ul inainte de iesirea din tara.
Fiecare pachet are un numar de minute si un pachet de internet cuprins (vezi pe pagina Orange Romania).

| mrrRobert explică (pentru Bula):

Deci dacă îmi iau cartelă de 5€ care trebuie să răzuiești pentru acel cod nu beneficiez de Roaming?

| Bula a răspuns (pentru mrrRobert):

Nu.

| Yuoia a răspuns:

Eu am primit de la ei informatia ca numai cu pachet de 12 euro poti avea roaming. Daca @Bula are dreptate, ma bucur.