| IoanaaIoanaa10 a întrebat:

Heei deci am telefonul Allview X3 Soul Lite, abia cumpărat si am observat ca tastatura mea este în engleză, adică toate cuvintele scrise dr mine sunt corectate automat în engleză, si am umblat la setări si peste tot d e gleza, dar când am dat la configurare tastatura google să îi schimb limba, sau să îi schimb aspectul, îmi zice ca a apărut o eroare si sa încerc mai târziu. Deschid magazin play si caut tastatura google, o instalează, se finalizează si după iar apare butonul de intaleaza ca si cum nimic nu s ar fi intamplat. Fundaa

5 răspunsuri:
| Eligirl a răspuns:

Eu am X3 soul Lite. Mie nu imi era in engleza, dar poti sa mergi pe magazin play iti descarci tastatura "swiftkey" si dupa iti personalizezi tastatura. Sper sa iti mearga

| IoanaaIoanaa10 explică (pentru Eligirl):

De personalizat nu present ma intereseaza, dar ma enerveaza ca tot ce scriu corecteaza in engleza

| IoanaaIoanaa10 explică (pentru Eligirl):

Cat te tine pe tine baterie?

| Eligirl a răspuns (pentru IoanaaIoanaa10):

Vreo 6 ore

| asssdfsgs a răspuns:

Poti incerca sa dai un mic restart telefonului, sa scoti bateria daca poti, sau, sa mai stergi aplicatii, de obicei toate telefoanele merg mai greu cu multe date pe ele, de orice fel. Daca nu functioneaza, pune-l mai mult la incarcat. Daca ai nevoie de mai multe informatii contacteaza oamenii care ti-au vandut telefonul (sa nu fie fake)