| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Salut! Am cumparat un iPhone 12 pro de pe flip si nu stiu daca telefonul inca mai este rezistent la apa, tin sa mentionez, ca in coltul paginii scria "telefon reconditionat" stie cineva daca mai este rezistent la apa?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Zimi ce intelegi tu prin rezistent la apa. Apple zice ca rezista 30 de minute la pana la 6 metri. Dar asta e valabil pentru cazul in care e scapat accidental. Daca te bagi tu sa faci poze sub apa intentionat nu se aplica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea este. Chiar daca pun ei acel adeziv, nu e ca in fabrica. Si nu cred ca pun adeziv bun la ecran. Probabil ar intra apa

| Anonimboy111 a răspuns:

Pai daca un iphone 11 al unui ok din nu mai stiu ce tara a rezistat o luna sub apa d apoi un iphon 12(poti cauta pe net ca sa vezi ca nu e vrajeala) Normal ca mai e rezistent.