| PetricaL a întrebat:

Salut, am facut un încărcător improvizat si când l-am pus in telefon s-a stins si nu se mai aprinde, e ars nu? Ce să-i fac? Sau car m-ar costa să-l repar?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, s-a ars.
Naiba stie cat ar costa, banuiesc ca ai nevoie de alta placa de baza (alt telefon).
Poti incerca sa ii incarci bateria cu un dispozitiv separat, sa vezi daca se aprinde asa. Dar nu cu o improvizatie, ci cu asa ceva
https://www.emag.ro/......DH77TLBBM/

| Simpatic a răspuns:

Pe viitor numai folosi lucruri impromizate
Un incarcator universal sa-i zic asa nu costa foarte mult
Un incarcator original mereita fiecare banut

| oz_1736 a răspuns:

Toata lumea are 2 sau 3 incarcatoare in casa. Puteai sa imprumuti. Pretul reparatiei nu cred ca il afli aici

| floreadan a răspuns:

Nu mai folosi improvizatii.
E posibil sa se fi ars da, ai incercat sa-l repornesti?

| SoCristian18 a răspuns:

Ai sanse sa se fi ars placa de bazabig grin