| justalex2018 a întrebat:

Salut..Am intrat in apa cu Samsung galaxy s6 edge plus iar imediat l-am stins si pus in orez. Dupa 2 zile am reusit sa il pornesc, functioneaza in parametri cu exceptia ca nu imi citeste cartela.Ce imi ramane de facut?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Service.

| justalex2018 explică (pentru gelu1970):

Service am inteles ca trebuie dar ce anume trebuie reparat? sim reader? mersi oricum

| gelu1970 a răspuns (pentru justalex2018):

Trebuie dezmontat si facut tratamentul anti umezeală.
A intrat apă in el și nu am de unde să știu ce anume a fost afectat.
Cu cât stai mai mult cu atât ai șanse mai mari sa rămână așa. Adică inutilizabil.
Și pe viitor nu mai crede prostiile cu IPS.
Asta in ideea că te doare in a arunca 500 euro la gunoi. Sau cât ai platit pe el.

| justalex2018 explică (pentru gelu1970):

Ok mersi.

| gelu1970 a răspuns (pentru justalex2018):

Poți incerca altă cartelă.
Insă chiar dacă o citește eu tot aș opta pentru service. Cand ai apă in el... apare rugina.

| justalex2018 explică (pentru gelu1970):

Am incercat si odafone si lebara..eu sunt in germania...sus imi apare la retea un cerc taiat