| zGabi a întrebat:

Salut, am luat un iPhone 3GS, cu 3G-ul pornit are tot timpul semnal, merge ft okay, dar cand il opresc dispare semnalul, si e tot in „cautare de retea". Nu scrie că nu are nici un SIM, o detectează dar tot caută rețea, de ce se leagă de 3G? vreau să îl opresc să nu consume baterie dar dispare semnalul, i-am dat si un restore.

1 răspuns:
| Patrick1 a răspuns:

Pot fi mai multi factori. Sa fie de la iOS sa fie o problema tehnica. Pana nu il verifici nu poti sti ce are. Poate sa fie o problema de 20 de lei sau una de 3 mil. Daca ai iOS 6.1.3 du-l la 6.0.1 sau 5.1.1. si daca nu merge nici asa. du-l la un service.
Succes.