| GhitaAndrei a întrebat:

Salut!
Am luat un telefon din Media Galaxy, am garanție și asigurare. Pot schimba bateria pe garantie?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e o problema de fabricatie sigur ca poti schimba pe garantie.
Daca ai scapat tu telefonul in cap sau in cada si nu mai merge, nu il poti schimba pe garantie, dar poti profita de asigurare.

| Wr3nch a răspuns:

Poti incerca, dar depinde de cat ai telefonul si ce faci pe el. Ca una sa aiba bateria o problema si alta cat ai vrea tu sa tina.

| GhitaAndrei explică (pentru Wr3nch):

Am s22 ultra, probabil de la căldură, android sau procesor nu mai tine ca înainte.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă s-a defectat în perioada de garanție sau a avut un defect din fabricație, da. Dacă prezintă doar uzura în parametri normali, nu.

| ReddY25 a răspuns:

Da