| maphiotul a întrebat:

Salut.
Am o aplicatie instalata in telefon (Samsung), funcționeaza dar nu gasesc unde e instalata si cum sa-i fac shortcut pe display.
Stiti careva cum sa fac?
Mersi

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Buna.
Deschizi telefonul si glisezi in sus pe ecran. Apare o caseta "Cautare". Scrii acolo numele aplicatiei. Itit aduce iconita sa. Tii apasat pe ea pana ape un meniu cu 2-3 variante. Apesi pe "Adu pe ecranul acasa" (aproximativ asa). Asa se formeaza shortcut si pe display.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai simplu: faci swipe (glisare) pe ecran de jos in sus. Iti apar toate aplicatiile in ordinea alfabetica, sub forma de icon-uri. Faci swipe cu iconul aplicatiei, in sus si duci iconul pe ecran.

| maphiotul explică (pentru Salontanul):

Mersi

| Dragobeta a răspuns (pentru Salontanul):

Mie mi s-a intamplat odata sa fie prea plin si nu-mi arata aplicatia. De aia i-am dat varianta sigura.

Răspuns utilizator avertizat