| viposo a întrebat:

Salut, am o curiozitate, cam care e durata de asteptare pentru iphone 15 pro la precomanda? Mentionez ca am facut precomanda la altex vineri 29 septembrie. Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca au aparut in celelalte magazine din Romania atunci va trebui sa astepti aproximativ 7 zile lucratoare! Daca nici nu au ajuns in Romania atunci poti astepta chiar si o luna...
PS: nu va inteleg pe voi astia care dati mii de lei pe un telefon laughing Dar na, daca vrei sa pari ca ai bani asta se plateste scump! Diferenta e ca cei care au bani multi isi cumpara telefoane ieftine, lucruri ieftine, iar cei cu salarii medii economisesc luni de zile poate chiar si ani doar sa-si cumpere ultimul iphone... laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru lpavel):

E din cauza efectului aparenței.
Unii se dau ce nu sunt doar pentru a se simți mai bine big grin
Practic,unii cred că dacă ai cel mai scump lucru (mașină,casa,telefon, haine), automat ești văzut și mai bine in societate, însă multi omit din vedere faptul ca dacă vrei acesta "dopamina" va fi nevoie sa fii "in trend" constant, ceea ce poate fi costisitor pentru a doua categorie de persoane menționate de tine hypnotized

| lpavel a răspuns (pentru Hyperion7):

Ai dreptate dar cred ca sunt atat de prosti incat nu stiu nu ca ar omite... Numai cei care nu au minte cumpara telefoane scumpe pentru ca dupa cum am zis nici cei care castiga foarte mult nu-si cumpara telefoane scumpe doar daca nu muncesc de pe ele dar asta e o alta poveste! A arata ca esti plin de bani desi nu esti, denota ca esti mai prost decat o maimuta laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru lpavel):

Cam așa sad

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mult 2 săptămâni.