| Stanandree28 a întrebat:

Salut, am o întrebare, am o rată la telefon dacă nu o plătesc luna asta care sunt riscurile, ca am niște probleme?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Platesti luna viitoare de doua ori, plus penalitati.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O platesti luna urmatoare cu majorare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce scrie in contractul ala de creditare. In teorie cam orice rata neplătită te face rau platnic si banca se apuca sa recupereze banii de la tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie undeva în contractul cu ei. După o anumită perioadă, îți taie legătura telefonică, nu mai poți comunica, plus penalizări, până plătești. Te vor soma ei și îți vor spune.

| antimulte a răspuns:

O luna poti sa o sari. Dar luna urmatoare nu, vei plati 2 rate plus ce penalitati mai cer ei pentru intarziere. Sa te astepti ca te vor contacta prin email sau sms/telefon. Le poti explica si lor situatia si ca e ceva temporar, desi ei sunt interesati sa le platesti cat mai curand posibil.