| SirxSensei a întrebat:

Salut, am o întrebare, am un s6 edge plus..si vreau sa fac trecerea la iphone. Se merita? N-am avut iphone, am fost fan Samsung, dar vreau sa vad cum e si iphone-ul...N-am nici un prieten care sa aiba un 6 plus, sau un 6s plus sa vad cum merge o zi doua...pareri daca ar trebui sa trec pe Apple sau sa raman tot la Samsung!

5 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Da, merita sa treci la Iphone, eu zic ca 6 e de ajuns, am multi prieteni si colegi cu iphone(de la 5 la 6s plus) si se misca impecabil toate, fara blocari laguri etc. Daca ai ocazia nu sta pe ganduri. Singurul dezavantaj: nu ai atata libertate de customizare pe iphone.

| SirxSensei explică (pentru Mihai1810):

Nu e chestia de customize...ca il folosesc doar pentru apeluri/sms, net si cam atat... aplicatiile ce le gasesc in Store-ul Samsung sunt si in Apple store, doar ce nu eram sigur daca sa fac trecerea. bateria iarasi nu ma intereseaza nu stiu cat tine pentru ca am posibilitatea sa il incarc ori de cate ori e necesar + ca exista acumulatori externi! Chestie e ca nu stiam, cei cu iphone isi laudau telefonul si ziceau de Samsung ca e naspa, cei de Samsung invers, si eram tare confuz!happy

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Omule... Daca treci pe ios vei face cea mai mare greseala. Iphone-urile is slabe tehnic. Am avut si eu iphone si e o porcarie. Actual am Samsung. Nu iti recomanda sa treci de la un telefon cu specificatii puternice si elegant la un telefon slab tehnic. E alegerea ta dar sunt unele chestii pe care poate nu le stii. Pe iphone nu merge sa iti faci mai mult de 3 conturi de icloud. Nu inteleg cum au reusit americanii sa prosteasca toata lumea cu aceste telefoane. Iphone 6 are 1 gb ram si e inferior. Oricum e alegerea ta daca vrei sa renunti la un telefon performant a Samsung pentru un amarat de iphone.

| Mihai1810 a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Iphone e mai bun la toate capitolele ca Samsung, design, eleganta, stil etc. nu conteaza doar specificatiile ca Samsung are 4gb ram fata de iphone care are 1gb. Iphone are sistemul de operare care il face sa poata sa functioneze si cu 1gb pe cand Samsung nu poate face asta din cauza androidului care este un sistem de operare de tot caca**l(scuza-mi limbajul). Iphone-ul nu o sa se blocheze niciodata din motive ce tin de sistem pe cand samsungul da. As alege oricand un iphone in detrimentul unui Samsung sau al oricarei alte mirezii cu Android.

| Andreea_Denisa_2000_oRP7 a răspuns:

Nu face greseala asta! Eu am trecut de la Samsung la iphone si regret enorm.