| corincetin a întrebat:

Salut.am o intrebare:care telefon e mai bun, pe care mi-l recomandati? zte grand x in sau i-phone 4? din orice punct de vedere

7 răspunsuri:
| maryusmono a răspuns:

Recomand iPhone 4

| kaBooMx a răspuns:

ZTE Grand X IN. Are camera mai buna ca la iPhone, procesorul mai mare, 1GB ram, ecranul mai mare.

| christishor a răspuns:

Salut, eu iti recomand xte grand x in si nu pentru ca, carpenter a recomandat iPhone 4, dar am si eu ZTE Grand X IN si pot sa spun ca are niste performate foarte mari, gen reteaua iphone4 nu are retea g3 / g4 camera foto cu o camere de 8 mega pixeli iar daca iti place sa socializezi pe facebook pui poze sau iti faci etc este telefonul ideal deoarece pozele facute vor avea o claritate foarte foarte buna si nu numai asta dar si in restul compenentelor e mai bun : Versiune OS Android 4.0 IceCream Sandwich

Bateria
Tip Lithium Ion (Li-Ion) (1650 mAH)
Timp de vorbire N/A
În aşteptare N/A

Memorie
Memorie interna 4/16 GB
Suport card microSD, maxim 32 GB
RAM 1 GB

Conectivitate
Reţea GSM Tri Band 900/1800/1900 MHz
3G/4G HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WiFi 802.11 a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 cu A2DP si EDR
NFC : da
GPS Assisted GPS (A-GPS)

Camera
Funcţionalitate - camera principala 8 MP (3264×2448 pixeli)
- rezolutie video Full-HD 1080p
- camera frontala VGA
Capabilităţi auto focus, LED Flash, geo-tagging

Mărimi
Lăţime 65 mm
Înălţime 127 mm
Grosime 9.9 mm
Greutate 141 grame

Ecran
Mărime ecran 4.3″
Rezoluţie ecran 960×540 pixeli
Densitate pixeli 256 ppi
Tehnologie ecran TFT
Altele - 16 milioane de culori
- multitouch
Touch screen: da

Hardware
Chipset Intel XMM 6260
Procesor Intel Atom Z2460, 1.6 GHz
GPU Intel GMA, 400 MHz
USB microUSB 2.0
Audio/mufă căşti 3.5 mm
FM Radio:da
Tastatură fizică:nu
Accelerometru: da

Alte caracteristici
- Senzori: accelerometru, de proximitate, giroscop, busola
- Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
- Dolby mobile sound enhancement
parerea mea este ca acest telefon este foarte util acum ramane ca tu sa alegi bft happy

| BoboRader a răspuns (pentru christishor):

I-ti recomand zite grand x deoarece e mai eficient ca iphonul pentru ca la iphon nu ai wi-fi trebuie sa platesti sper ca te-am ajutat frate.

| zBogDDy a răspuns:

Iphone 4 pentru ca:e ca un mini pc,adica daca ti se strica ceva poti scoate acea componenta si so schimbi, pe cand celalalt model, o avea tot incorporat pe placa de baza a telefonului, ti s-a ars ceva, trebuie sa schimbi si telefonul.