| RegeleCornet a întrebat:

Am o problema cu camera unui S5. De ceva timp, camera nu mai focalizeaza, adica, focalizarea manuala nu merge si nici cea automata nu prea, doar la lumina naturala. Ce ii pot face? Va multumesc!

1 răspuns:
| andyarx a răspuns:

Este un blocaj al camerei am patit-o si eu pe s8, incearca sa il lovesti usor de palma cand ai camera pornita si vezi daca merge eu asa am facut la s8 si cand il loveam se focaliza, daca nu merge nici asa trebuie sa mergi la un service.