| paul4ev3r a întrebat:

Salut.
Am o problema cu telefonul.
Marca Allview, problema consta ca am 2 perechi de casti si una din ele imi reda in fundal chiar daca sunt " conectate" si nu imi apare semnul de casti langa semnal, iar cealalta functioneaza perfect.
Perechea "cea rea" este buna totusi, dat fiind faptul ce am incercat-o la laptop.
Imi puteti indica care ar fi problema si niste casti bune pentru aceasta marca de telefoane.
Mersi!

2 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Probabil de la mufa jack, sunt mufe de 3, 2 mm, si mufe de 3, 5 mm.
Probabil la telefon iti trebuie de 3, 2 mm, si la laptop ai de 3, 5 mm.
Verifica daca sunt mufele la fel.

| paul4ev3r explică:

I0nuT55 am folosit castile "rele" pana acum...de 1 saptamana mi-a aparut problema asta