| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Deci sa incepem. Am facut Root pe Allview a 4 DUO. ok pana aici ok. dupa i-am schimbat fontul.(original nu are aceasta optiune, dar root-at se poate)ok. i-a, tot schimbat fontul dar la un momentdat am vrut sa il pun cum era inainte.
ok.pemtru asta trebura sa se restarteze. ok. de inchis s-a inchis de deschis s-a deschis dar se incarca sigla Allview si ramanea asa nu mai intra in android.
Are android 4.2.2 150 mb memorie interna 2mp camera ecran de 3 inch procesor de 1001 dual core. 512 mb ram. va rog mult cum as putea sa-l repar? i-am pus un back-ul de-al lui cand l-am cumparat i-am facut si i-am dat cu ala. dar tot nu a mers i-am dat si resetare din fabrica folosind factory mode ceva de genul.
clar trebuie sa-l re-softez. dar cum? aici nu stiu. ce sa fac? cum? cu ce?

1 răspuns:
| Danielx5 a răspuns:

Trebuia sa nu-l roote-zi.
Eu zic sa incerci sa il resetezi sa vezi daca merge, daca nu merge il poti arunca la gunoi! Ca sa rezolvi problema este de 30%.