| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema la telefon, am un Samsung Galaxy A5 2016 și cand fac poze cu el, cand vreau sa intru in Galerie, mi le arata gri cu un semnul mirarii pe ele. Nu stiu ce sa fac, help, chestia asta se intampla de cand am luat un card sd. Aparent telefonul si-a creeat un folder pe cardul ala si incepe sa salveze pozele acolo, daca știți careva ce problema are va rog sa ma ajutați

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu e bun cardul. Nu ți-l citește. Pozele sunt făcute, exista pe card, dar telefonul nu, e poate deschide. Încearcă cu un altul sau pe pc.

| Dece5 a răspuns:

Poate nu e bun cardul. Cardurile se strica destul de repede. Ar trebui incercat si alt card sau poate ca trebuie formatat cardul. De fiecare data cand am avut probleme cu cardurile, doar inlocuirea cardului a dat rezultate. Poti incerca sa vezi daca poti muta fisiere pe acel card, poate chiar poze bune si sa vezi daca pot fi vazute in Galerie. Poti incerca si alta aplicatie de vizualizare a pozelor sa vezi daca se vad, poti incerca descarcarea lor in calculator sa vezi daca pozele sunt ok, poti umbla la setarile camerei ca sa faca pozele in memoria telefonului si sa vezi daca se vad.