| florina15 a întrebat:

Buna,am aproblema cu telefonul, care de cateva zile nu-mi mai citeste cardul.Am un telefon Samsung galaxy gio GT-S5660 si la inceput scoteam cardul din telefon fara sa-l dezinstalez dar numai de cateva ori pana mi-am data seama cum se face apoi l-am scos cum trebuia si a a mers, pana acum cateva zile.Pe card am muzica pozele si cateva jocuri.Cand bag cardul mi se cam blocheaza telefonul si cand intru in muzica imi spune NU EXISTA CArTELA SD IN TELEFON desi cardul e pus.In alte telefoane cardul meu merge si si alte carduri merg la mine in telefon. Deci ce e de facut? Va rog daca stiti careva sa-mi dati un sfat.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Roaga-te sa fie o problema software, care se rezolva cu o revenire la setarile din fabrica. Daca e o problema fizica, trebuie schimbat cititorul de carduri.

| panther2007 a răspuns:

Imi place modul de a explica al vostru, mentionati o problema soft dar pe urma o aburiti in probleme fizice, altu da un sfat mai acceptabil dar raspunsul meu e altu tot nu o sa mearga EINSTEIN chiar daca da si mama formatului la cardul de memorie.
Am intampinat si eu o astfel de problema insa cu un P500 insa nu imi spunea ca nu am cardul sd in telefon, imi spunea doar ca am anumite probleme cu cardul SD, drept dovada se stricasera ceva, am incercat orice cu respectivul card ba chiar m-ai mult i-am dat format plus multe alte prostii insa degeaba, asa ca am apelat la un card nou.
In cazul tau indicat este sa stergi pini de la slotul pentru card
itrodu cu atentie cardul
si in mod normal ar trebui sa ti-l citeasca
daca nu il citeste posibil sa ai probleme cu
cardul
si nu neaparat cu telefonul
de fapt telefonul tau nu are nimic
din moment ce tu spui ca el citeste alte carduri

| sasuke933 a răspuns:

Am o solutie, incearca sa bagi cardul in telu la prietenul tau si spune-i sa iti salveze pe pc tot ce ai avut pe el ok, si daca telefonul lui citeste cardul, pune-l sa il reformateze, adica sa stearga tot ce are pe el, si dupa aceea sa iti copieze inapoi tot ce avut pe el, si baga inapoi in telefonul tau, si o sa vezi ca va merge. Garantat!