| George12356456 a întrebat:

Am schimbat bateria la iPhone 5s, însă când am scos display-ul am rupt acea conexiune dintre buton și telefon. Ce trebuie să cumpăr? Sper că nu alt buton... Ofer funda!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai rămas fără amprentă.
Schimbi butonul.
Amprenta poți să uiți de ea.
Fiecare buton home e asociat la o placă.
Alt buton o să iși facă munca însă fără amprentă.

| Yuoia a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la service.

| udulik a răspuns:

Salut! Trebuie schimbat butonul cu cablu cu tot. Nu vei putea folosi senzorul de amprenta dupa aceeea, decat daca il schimbi intr-un Service Apple si este destul de costisitor. Se mai poate incerca sa se lipeasca unde a fost rupt, dar nu prea se baga nimeni la asa ceva si trebuie microscop si aparaturi fine.