| CatalinAndrey98 a întrebat:

Salut, am și eu nevoie de ajutor, as dori sa îmi iau un telefon de gaming și de curând am tot dat de câteva videoclipuri cu telefonul de la Asus rog phone 2 care mi s-a părut uimitor, am intrat să îl caut pe câteva site-uri dar pe acele site-uri era doar telefonul și eu pe YouTube am văzut ca pentru el există o gamă mare de accesorii și as dori și eu să îl cumpăr cu tot acel troler și cu toate accesoriile cu care vine, el dar din păcate nu am găsit nicăieri să cumpăr totul la pachet telefonul cu troler și accesorii. Am găsit telefonul și câteva accesorii nu toate, știe cineva de unde pot da comanda de Asus rog phone 2 cu toate accesoriile și să vina in acel troler?

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Fie cauți pe net rog phone 2 kit
fie le scrii un mail celor de la Asus și ii întrebi dacă e disponibil în România în acea varianta.
Nu uita ca cei care au făcut review uri pe YouTube l au primit fie direct de la Asus, fie de la un reseller important de afara.

| CatalinAndrey98 explică (pentru NLS):

Am incercat sa caut pe net mult și bine dar am găsit accesoriile și telefonul separate eu as dori sa cumpăr si telefonul și accesoriile din același magazin și să îmi vina in acel troler sau măcar sa cumpar accesoriile dintr-un loc pe toate și să vina doar ele in acel troler că telefonul îl pot cumpăra eu după acea de pe PC garage

| NLS a răspuns (pentru CatalinAndrey98):

Nu cred ca ai inteles ce am scris eu.
S-ar putea sa nu fie disponibil acel superpack pentru anumite tari, printre care si Romania.

Asa ca tot ce ai putea face e sa il comanzi de afara, unde il gasesti asa, si platesti taxe vamale si transport inca jumatate din pretul telefonului probabil.

La o scurta cautare, doar in Singapore si Malaysia l-am gasit cu acel kit.

**Si mie imi face cu ochiul (pentru baterie), insa eu vreau doar telefonul, care e usor de gasit oriunde.

| CatalinAndrey98 explică (pentru NLS):

Înțeleg ce vrei sa zici, o sa incerc sa dau comanda din alta tara, sau mai sigur as merge eu să îl cumpar...
În caz că ești în căutarea unui telefon cu baterie mare, eu am unul de la ihunt și are 11000 baterie am auzit că sa fabricat tot la ihunt alt telefon cu 13000 baterie

| InvatamProgramare a răspuns:

Salut,
Telefoanele de gaming cand sunt vandute nu includ accesoriile. Ele se vand separat pentru ca si alea costa si produc profit firmelor. happy

| CatalinAndrey98 explică (pentru InvatamProgramare):

Ba da, unele includ și accesorii, am descoperit că la început telefonul se putea cumpăra cu toate accesoriile și acel pachet se numea ROG Phone II SuperPack și venea într-un troler și telefonul și toate accesoriile, am văzut că pe site-ul Asus in unele tari încă se vinde așa, în unele se vinde separat telefonul și un kit cu toate accesoriile iar în altele ca si in Romania se vinde fiecare accesoriu separat ca și telefonul
Eu as dori sa găsesc să îl cumpăr din Romania și să vina cu toate accesoriile ca un kit și să vina in trolerul acela că în acest link:
https://sg.store.asus.com/rog-phone-ii-accessories-superpack.html
Sau măcar sa găsesc că în acel link toate accesoriile și după acea să cumpăr telefonul separat că așa aș putea să îl cumpăr de pe pc garage