| MarianGH01 a întrebat:

Salut.Am si eu nevoie de ajutor. Detin un Vodafone Smart First 7.Momentan nu am posibilitatea sa-mi fac un upgrade, poate dupa vreo doua trei luni. Telefonul actual e unul foarte slab, se misca foarte laguit. Daca este cineva care stie un custom ROM pentru orice telefon(Stiu sa bag custom ROM pe telefoane dar nu gasesc pentru telefonul acesta) sau macar o aplicatie ceva ca sa pot sa fac si eu ceva pe el fara sa se blocheze? Telefonul are 512 mb ram, dar singura problema e ca ruleaza Android 5.1.1 si asta il face sa se blocheze si sa consume mult ram. Va rog din suflet daca ma puteti ajuta. Momentan il tin ca pe un mp3 player, doar muzica pot sa ascult pe el.

1 răspuns:
| Rpgdei a răspuns:

Recomandat ar fi un hard reset, altceva chiar nu ai ce sa ii faci pentru ca deja memoria ram este cu mult sub nievelul actual.
Funda?