| Ilie_Floryn_1990 a întrebat:

am si eu o problema, am Samsung galaxy note 2 N7100, imi arata semnalu ful dat nu pot suna si nici da sms.uri...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

SIM-ul este problema.Mergi la un magazin din reteaua ta si ti-l schimba.Iti transfera contactele pe altul.Gratuit.

| Ilie_Floryn_1990 explică (pentru darrio2007):

Am bagat simu in alt tel si merge, cand apelez imi apare "ne inregistrat in retea", daca ma contacteaza cineve suna dar mie nu.mi apare nimic...

| darrio2007 a răspuns (pentru Ilie_Floryn_1990):

E clar.Vezi raspunsul meu anterior.

| Ilie_Floryn_1990 explică (pentru darrio2007):

Am rezolvat....mi.se stersese IMEI.u...

| darrio2007 a răspuns (pentru Ilie_Floryn_1990):

Ma bucur pentru tine.

| DoarImpreuna a răspuns:

1. Vezi dacă nu e ieșită din perioada de grație cartela
2. Vezi dacă ai credit (totuși dacă nu aveai te anunța)
3. Dacă cele de mai sus nu sunt cauza atunci e demagnetizat SIM-ul, mergi să-l schimbi.

| paulpetrolistu a răspuns:

Ai verificat daca ai credit?

| Ilie_Floryn_1990 explică:

Am bagat simu in alt tel si merge...atunci cand apelez imi apare " ne inregistrat in retea" daca inceaca cineva sa ma cintacteze suna dar mie nu.mi arata ca sunt apelat...