| Gurgiu a întrebat:

Salut, am și eu o problema, am scăpat telefonul meu, am un iPhone xs in apa și după mi-a apărut eroare,, camera truedepth are o problema, nu mai funcționează face id ul" aveți idee ce poate fi, unde il pot repara și un cost?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pretul se estimeaza de obicei la fata locului.

| Gurgiu explică (pentru dullcat):

Mulțumesc, dar ai idee ce problema ar avea?

| relian a răspuns:

Ce sa aiba, a intrat apa in el. desfal acum tot, curata bine, sterge toate piesele, usucale si apoi pune la loc, vezi daca la fel o sa faca.

Daca nu te pricepi tu sa desfaci telefonul ala bucati, atunci dul la service, spui alora ce s-a intamplat, le ceri sa til curete si usuce ei si sa vada daca o sa fie totul bine, ori trebuie inlocuite ceva piese la el.