| Ginghina_Vasile_1996 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un telefon Allview x3 soul, si am scapat putina cafea peste el, l-am bagat in orez si l-am tinut ceva timp, si dupa am realizat ca nu se mai incarca la fel de repede, se incarca foarte greu, credeti ca poate fi din cauza cafelei?, tin sa precizez ca l-am mai scapat in zapada si intrase apa la fel dar atunci nu a avut nimic. Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuia scos imediat si bateria si tinut la uscat cel putin 2 zile, la caldura camerei (20-25 grade).
Este posibil sa mai fie lichid in aparat si din acest motiv are consum ridicat.

| Mimo2 a răspuns:

Unde anume ai scapat cafeaua pe el?

| Ginghina_Vasile_1996 explică (pentru Mimo2):

Pe el, prin zona butoanelor de jos