| Dfghhghu a întrebat:

Salut! Am si eu o problema cu un s8+, am fost si in service dar m-a costat prea mult, spunand ca display-ul este stricat, insa tind sa cred ca nu asta este problema. Acum o luna am luat un s8+ la mana a 2-a, totul a mers perfect, pana cand am iesit cu el in frig si am observat ca nu se aprindea. Am crezut ca e de la frig, nu am bagat in seama, deoarece cand am ajuns in clasa, acesta s-a aprins cu lacatul de deblocare pe ecran. S-a mai intamplat odata, tot la frig. Dar, mai tarziu, a inceput ecranul sa palpaie si sa apara dungi pe el, adica palpaia, si se inchidea tot mai des, la caldura. Se intampla rar, dar in rest il foloseam normal. L-am scapat odata, dar in afara de o crapatura pe capacul pe spate nu e nimic altceva. Cu timpul palpaia ecranul tot mai des, se inchidea, iar cand apasam pe combinatia de butoane pentru repornirea de urgenta, se aprindea dar fara sa afiseze nimic. Ideea este ca acum palpaie foarte des si la fel si se inchide, cu momente cand il folosesc normal. Nu cred ca ar fi display-ul deoarece sunt momente cand il folosesc perfect si se vede normal. Ce ar putea fi? Mai pun aceasta intrebare si pe un forum dedicat tehnologiei.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"in frig si am observat ca nu se aprindea."

simptome de baterie "dusă"

| Dfghhghu explică (pentru sierra1):

Atunci de ce palpaie ecranul? Acum nu se mai aprinde deloc de vreo ora, dar se aud sunetele, telefonul suna, etc, fara imagine.

| sierra1 a răspuns (pentru Dfghhghu):

~ dar se aud sunetele, telefonul suna~

oooo, asta ai ținut-o secret doar pentru tine?
Gata și ecranul.

| Dfghhghu explică (pentru sierra1):

Cred ca e ceva deslipit, deoarece cand imping cu palma in el, spre ex acum 2 ore am impins puternic cu palma in ecran, si parca numai are nimic, functioneaza normal... sper sa fie doar cv deslipit si nu display spart.

| User252426 a răspuns:

Probabil display. Poate s-a deconectat un fir de la display daca merge uneori, sau s-a rupt un anumit fir al display

| Dfghhghu explică (pentru User252426):

Si se poate face ieftin fara a schimba display-ul?