| Kulip a întrebat:

Salut, am si eu problema cu un Iphone 5S, am fost plecat 3 zile si am incaract telu la un incarcator de Android ca am gasit la cineva cablu de date ca eu l am uitat acasa, acum daca l bag la incarcatorul meu se incarca foarte greu fata de cum se incarca inainte, cine stie ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| AKH404 a răspuns:

Nu neaparat ca ti a stricat. Dar ia sa fii tu atent si sa te uiti cati amperi baga incarcatorul celalalt si cati amperi baga al tau asta original?
Ma refer la output.
Poate ala de la telefonul Android baga mai mult curent si d-aia ti se incarca repede. Si te ai invatat tu cu el sa se incarce mai repede si ti se pare ca ciclul de incarcare dureaza mai mult cu incarcatorul original. Probabil baga mai putini amperi.
Bafta!

6 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

Cred ca sa stricar mufa!
te informez ca iphone au port de incarcare Lightning si cele pe Android au port de incarcare Tip a sau b sau c!

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Informatia data de mine cu privire la Android nu-i chiar corecta!
de exemplu alwiew p5 life are MicroUSB v2.0!
eu doar voiam sa clarific ca iphone nu au mufe ca Android!

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Daca vrei sa stii ce fel de mufe au androidurile poti da pe net!
nu vreau sa-ti dau aici info false!

| Kulip explică (pentru tehno125482):

Eu am avut doar incarcatorul de la priza de Android, mufa a fost de Iphone

| Kulip explică (pentru AKH404):

Da m-am interesat cu cat incarca cel de la Android, are 2, 4 amperi si de aia incarca mai repede, multumesc :*

| AKH404 a răspuns (pentru Kulip):

Cu plăcere. :*