| VoicuStefanDaniel a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu un tell Htc desire 526. Acu 1 sapt 4-5 zile. am lu-at telu de la germanos rahova. (romtelecom). Bun am ajuns acasa mi l-am deschis, bine mai intai mi l-au deschis cei de la germanos sa vad cu m arata cu m mere dar n-am mai avut timp sa ma uit si prin el. tin sa mentionez telu e lu-at la abonament si am nelimiat net si minute. bun am ajuns acasa l-am deschis m-am uitat prin el e superr. asa cand am vrut sa accesez netu sau magazin play. surpriza nu mergea netu se incarca si degeaba(conexiunea a expirat) -_- asa si in legatura cu cablu de date am selectat MTP cel cu android si degeaba trebuie o chestie numita( HTC sync manager) care o am si care nu stiu so folosesc. am incercat mai multe una cu camera foto dar erau 2 foldere goale fara nume. uni prieteni zice sa nu aiba virusi dar nn-are cum. asa si eu ma gandeam sa ma duc maine adica (Luni) sa se uita la el poate mil schimba poate nu stiu sa se uite ce are. si ma gandeam daca trebuie sa iau si toate actele la mine? Funda!

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Degeaba ai net nelimitat daca nu ai configurat cum trebuie APN-ul. Uite aici vum se seteaza APN-ul. http://telekomro.custhelp.com/......cu-android

Iar pentru cablu de date sa iti mearga sa il vezi ca unitate de stocare activezi modul dezvoltator si dupa din el, depanare usb. Si ai undeva in setarile telefonului ce sa faca cand conecteazi la pc si acolo ii dai pe stocare in masa.

3 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Este configurat cum trebuie APN-ul ca sa poti seta conexiunea pe datele mobile? Pe wireless ai incercat sa vezi daca iti merge?
Iar pentru cablu de date ca sa poti copia efectiv pe telefon cand il legi iti apare pe telefon mai multe optiuni si ai stocare in masa. Sau activezi modul dezvoltator si bifezi depanare usb.

| VoicuStefanDaniel explică (pentru Zaygon):

Pe Wi-fi si router n-am incercat dar nu e corect din moment si am nelimitat sa mearga? ori ei au netu praf? si cu cablu de date am ales 2 optiuni camere foto MTP si Android problema e ca-mi cere un program pe pc Sync manager Htc. si nu prea stiu cu acest tell daca stii tu mai multe de rog sa ma ajuti. happy toate configurarile lui Deci uite: rEtele Mobile aM DAT pe conexiune date si nimic pe roaming de date. mai sunt servici 3d preferinte numele punctelor de acces si operatori de retea si nimic..cu cablu apare asa: Dispozitiv media MTP cu android, Camera foto MTP va permite bla bla, Numai incarcare, CD-ROm incorporat. si eu cand am bagat cablu mai are si asta: "An error occurred durrong the instalation of the device The required section was not found in the INF. HTC MTP DEvice.

| Zaygon a răspuns (pentru VoicuStefanDaniel):

Degeaba ai net nelimitat daca nu ai configurat cum trebuie APN-ul. Uite aici vum se seteaza APN-ul. http://telekomro.custhelp.com/......cu-android

Iar pentru cablu de date sa iti mearga sa il vezi ca unitate de stocare activezi modul dezvoltator si dupa din el, depanare usb. Si ai undeva in setarile telefonului ce sa faca cand conecteazi la pc si acolo ii dai pe stocare in masa.

| VoicuStefanDaniel explică:

Htc desire 526G* pardon happy