| Wlan a întrebat:

Am si eu un frate plecat de curand in Austria si nu reusesc sa iau legatura cu el. Am inteles ca trebuie sa avem acel roaming amandoi activat, iar prefixul de Austria este 0043. Am activat roamingul si am pus inaintea numarului prefixul 0043, de ex : 00430754... este bine ca dupa 0043 sa urmeze 07 sau direct 7, telefonul nu suna doar se aude un beep beep dupa care se inchide.

2 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

S-ar putea sa trebuiasca direct 7 deoarece la mesaje cand nu avem numarul in agena primi cu +407..., iar +40 este prefixul tarii. Deci incearca 00437.

| Wlan explică:

Cu 004375. : numar nealocat