| anonim_4396 a întrebat:

am si o nelamurire.
Incerc sa dau de cineva la telefon de cateva zile.
Eu am cosmote, persoana respectiva are cosmote si Vodafone.
Daca il sun pe cosmote, se inchide automat si pe ecran imi zice ori "retea indisponibila", ori "apel terminat".
Daca il sun pe Vodafone, se inchide automat si imi zice "respins".
Se poate ca persoana respectiva sa fie plecata in strainatate? pentru ca nu-mi zice cunoscuta fraza: "abonatul cosmote/Vodafone nu poate fi contactat"...

Multam!

Răspuns Câştigător
| Dioxid a răspuns:

Salut! Poate ca e plecat, poate iti da,, disconect,, sau nu are semnal.Cand iti zice,, Abonatul...,, el deja vb la telefon sau e inchis. Sunt mai multe variante. Fundita?