| TiniiMinii a întrebat:

Am telefonul Samsung Galaxy Mini Gt-S5570 si vreau sa aflu cum pot seta ca aplicatiilee descarcate de pe Magazin Play sa se descarce pe cardul de memorie (cartela SD) Pentru ca uunele mi se instaleaza acolo altele nu. Si nu pot descarca cate vreau deoarece mi se pun pe telefon si memoria telefonul este mica..Va rog ajutati.ma crying( :* :* Dau funda celor care ma ajuta :*

1 răspuns:
| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Teoria spune ca poti instala atatea aplicatii cate iti permite memoria telefonului, exceptand cardul. Nu exista setare in GPlay pentru ce vrei tu. Sunt niste aplicatii care pot muta anumite aplicatii instalate pe card...dar nu merg toate. Varianta grea e sa "extinzi" memoria telefonului pe cardul microsd...dar e foarte complicat si nu functioneaza chiar mereu.