| MoTaReLa a întrebat:

Am un a 5 2016 nou si cand il bag la incarcat se incarca foarte greu. Intr o ora si 20 de minute s-a incarcat de la 34 la doar 53. Am observad ca atunci inchid telefonul si se incarca apare doar o bulina verde care pilpaie...pe yt am vazut ca apar 3 (poate inseamna ceva ). Ajutor. La voi daca detineti cum face?

6 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Se incarca greu deoarece ai primit un incarcator de 1A iti trebuie unul de 2 sau 2, 1A pentru incarcare mai rapida.

| GoStar a răspuns:

Schimba incarcatorul, chiar daca e original si vezi daca e vreo schimbare...
Mie personal mi se incarca mult mai repede HTC-ul cu incarcator de Samsung sau altele.

| Gh_Alin_2001 a răspuns:

Încarci cu încărcătorul original? Daca nu e cel original, sa nu te miri. Asa am încărcat si eu un smarphone cu încărcătorul unui telefon cu butoane. S-a încins si bateria si încărcătorul.

| MoTaReLa explică (pentru Gh_Alin_2001):

Daca il am de 4 zile...normal ca cu cel original

| br0ken a răspuns:

Salut! Normal A5-ul se incarca foarte repede: cam intr-o ora de la 0 la 100% daca folosesti incarcatorul original. Cand il incarci ar trebui sa primesti un mesaj gen: "Fast Charging". Daca nu iti apare acest mesaj cand folosesti incarcarorul original, eu zic sa trimiti telefonul in garantie.

| AndreiMihaiXD1 a răspuns:

1.de unde l-ai cumparat pentru ca e posibil sa fie fake