| LaurAlex97 a întrebat:

Am un Acer s500 la care e stricat procesorul si un prieten are un telefon la fel la care e stricat doar tach-ul si as vrea sa il cumpar de la el sa pun softul lui in al meu dar problema e ca el are un model de blochare a ecranului pe care la uitat si nu stie nici acel cont de google ca sa il poata deblocha. daca mut procesorul lui in al meu o sa mai aiba codul? daca da, cum as putea sa il deblochez?

Răspuns Câştigător
| Nicu47 a răspuns:

Cu un hard reset, il pornesti simultan cu tasta de pornire si tasta de volum+

| LaurAlex97 explică (pentru Nicu47):

Am facut asa cum ai zis si imi apare Acer in mijlocul ecranului si sus scrie mic : boot mode: fastboot, 1k version: ICS-...(un cod)! si ramane asa

| LaurAlex97 explică (pentru Nicu47):

Gata, m-am uitat la un video pe net si l-am facuthappy mai trebuie sa schimb procesorul si gata big grin mersi mult

3 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Si pui in al tau placa de baza de la cel stricat cu touch