| Silviu_Silviu_1994 a întrebat:

Salut, am un galaxy j7(2016) model j7108 i-am facut update de Android la 6.0.1. Si nu gasesc limba romana, am incercat si cu firmwares si nu am gasit limba romana acolo. DAU FUNDA. Multumesc

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Servus,

In general telefoanele Android vin cu toate limbile disponibile, inclusiv Romana. Uite aici un totorial (inclusiv) video care arata cum se poate seta limba: http://www.hardreset.info/......-language/

Daca ai doar optiunile pentru chineza si engleza in acel meniu, atunci telefonul trebuie resoftat cu o versiune europeana - dar cel mai bine ar fi sa apelezi la un service pentru asta.

Exista si o aplicatie (din pacate cere root) numita "Language Enabler" care poate reactiva limba Romana, daca aceasta exista in soft dar este dezactivata.