| Ilea_Toma_Cristian_1993 a întrebat:

Am un Galaxy S4 de doi ani de zile, versiune android 4.3 si de vreo 2 saptamani am probleme cu el strict pe aplicatia de mesaje. Mi se tot blocheaza. Raman literele in urma in timp ce scriu, nu vrea sa imi stearga mesajele, daca fac asta se blocheaza. Trebuie sa il tot restartez. Nu i-am dat niciun update, nici la soft, nici la aplicatii. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai prima data dai un reset la setarile din fabrica si dupa cauta o metoda sa ii bagi Android 5.0. S4 are actualizare la Android 5.0 daca tie nu iti da nici o actualizare ar trebui sa iei legatura cu cei de la reteaua ta mobila pe care o folosesti. Adica nah daca ramai cu un Android vechi mai apar unele bug-uri si probleme. De aceea e bine actualizat.
Bafta.

| simi1989 a răspuns:

Dai revenire la setarile fabricantului si o sa iti miarga, dupa nu mai pune jocuri si alte prostii pe el

| Ilea_Toma_Cristian_1993 explică:

Am rezolvat. Totul era de la mesaje. Erau mult prea multe. Am reusit sa le sterg. A stat 3 ore...
Solutia nu e sa nu mai pun jocuri si prostii pe el ca de aia mi-am luat smartphone. Daca nu, imi luam un Nokia si aia era. Vorbeam, dadeam mesaje si atat.