| Dragos1600 a întrebat:

Salut,am un Galaxy s4 si dintr-o data s-a blocat butonu senzitiv (back) cand il deblochez nu pot sa intru un meniu ca este blocat butonu back si iese singur nu pot sa fac nimic, exista o solutie sa-l fac?

4 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Incerca sa cureti bine zona aia si daca tot nu merge da-i un factory reset din butoane.

| Dragos1600 explică (pentru AlexL28):

Salut,am curatat bine zona dar degeaba i-am dat reset din meniu cam greu dar am reusit si degeaba, din butoane imi poti spune cum ce stiu eu poate merge?

| AlexL28 a răspuns (pentru Dragos1600):

Inchide telefonul, scoate apoi bateria si lasa-o asa vreo 30 de secunde, apoi bag-o la loc. Apasa si tine apasat butoanele volum sus + home, apoi apasa butonul power fara sa le lasi pe celelalte si tine-le toate 3 apasate. Lasa butonul power imediat ce iti apare logo-ul Samsung si apoi ar trebui sa-ti apara meniul Recovery, cand apare lasa-le si pe celelalte. De aici poti sa-i dai reset.

| Dragos1600 explică (pentru AlexL28):

Mersi,i-am dat dar degeaba tot este blocat butonu back.