| justmemhn a întrebat:

Am un Htc Cha cha de 3-4 ani si acum ma confrunt cu o problema ciudata. Cand incerc sa intru intr-o aplicatie imi spune ca procesul respectiv s-a oprit din functionare si ma pune sa dau inchidere fortata sau inf. Htc. Astazi s-a descarcat, l-am pus la incarcat si cand sa-l deschid, dupa ce puneam codul PIN mi se bloca ecranul de start si apoi imi aparea ca procesul android s-a oprit din functionare (Inchidere fortata / inf. Htc) si ma trimitea din nou la introducerea codului PIN. Dupa ce am introdus de 3 ori codul, a mers, acum vad ca nu mai da nicio eroare dar nu-i timpul trecut. Va rog frumos spuneti-mi si mie ce e de facut? Este necesara o resoftare? Si daca da, ma puteti invata sa il resoftez? Merci!

2 răspunsuri:
| qwertyuioppoiuytrewq a răspuns:

Fa o resoftare! Ar trebui sa mearga. Uite cum faci: inchizi telefonul. Ti apasat pe ambele butoane de volum si apoi fara sa le dai drumul tii apasat si pe butonul de pornire.Cand porneste le dai drumul. Apoi iti apare meniul recovery mode. Dai pe wipe data factory reset (sau ceva de genul asta nu mai stiu) si astepti. Dupa ce s-a terminat dai reboot system now. Metoda asta merge pe toate Androidurile. Sau din telefon in setari si la stocare dai formatare memorie interna.

| qwertyuioppoiuytrewq a răspuns (pentru qwertyuioppoiuytrewq):

Ai memoria ram plina asta e problema!