| extasycash a întrebat:

Am un Huawei p8 lite și îl încarc cu un încărcător de Samsung( încărcătorul original s-a stricat) se încarcă exact ca și cu încărcătorul lui original. Ideea e că mi-am luat de pe net un cablu usb de 3 metri care face ca telefonul sa indice că este pus la încărcat dar nu încarcă. Încarcă 15 la sută într-o oră..am înțeles că au niste caracteristici și cablurile astea dar nu știu cum funcționează..as vrea sa îmi iau altul dar nu știu cum să îl aleg sa îmi încarce calumea. Telefonul are o baterie de 2200 mah iar incarcatorul 2A. Mă ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu cât cablul e mai lung cu atât se pierde pe el din tensiunea necesară bateriei telefonului - foloseşte unul scurt de calitate

| extasycash explică:

P8 lite*