| Andromeda20202 a întrebat:

Am un Huawei p9 lite 2016 si de cand l-am luat nu primesc notificari.Android 7.0.M-am uitat in setarile aplicatiilor.Acestea au bifa selectata automat pentru a trimite notificari.Exemplu messenger sau snap. Daca imi trimite cineva mesaj pe messenger nu aud clinchetul ala, nu imi apare pe ecran si nici in bara de notificari.Asemenea cu toate celelalte aplicatii.De ce

3 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Verifică dacă ai sincronizarea (Sync) pornită, iar dacă modul "nu deranjă" (do not disturb) este oprit.

| Andromeda20202 explică (pentru Ykuzo):

Nu gasesc sincronizarea...nici in setari nici in bara de sus a ecranului iar modul nu deranjati este dezactivat

| Ykuzo a răspuns (pentru Andromeda20202):

Accesează Setări > Conturi
Ar trebui să apară o listă cu toate conturile înregistrate pe dispozitiv și un buton de Sincronizare automată care ar trebui să fie pornit.