| Anton1242467 a întrebat:

ZSalut, am o problema cu un iphone 12, am avut capacul de pe spate spart si l-am dus la un service sa mi-l inlocuiasca si omul cand a scos capacul mi-a lovit putin bateria adica o facut o gaura mica in ea, se poate intampla ceva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai dus la un specialist sau la un cizmar? Daca ăla care l a desfacut stie ce face acolo va fi ok, daca nu stie nimic si a stricat bateria facîndu i gaură poate exploda, tu atrage i atentia acum cît il are in atelier ca i-a cauzat un alt defect bateria sa o schimbe pe banii lui ca tu ai dus telefonul cu un defect si il i ei inapoi cu alt defect?

| Mirel4412 a răspuns:

Ti-a inlocuit capacul in momentul ala cand te-ai dus, sau de unde stii ca a facut gaura in baterie?
Daca e decat o adancitura mica nu are nimic, dar daca e mare si miroase "a baterie", atunci poate sa si ia foc telefonul