| anonim_4444 a întrebat:

Salut, am un iPhone 4 cu jailbreak si vreau sa ii fac update la iOS vreau sa stiu daca in timpul update-ului intra in recovery mode din cauza JB sau daca se poate bloca, stica...

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Da-i linistit update DOAR daca il folosesti in Orange Romania. Daca l-ai decodat sa-l folosesti in Vodafone spre exemplu se codeaza la loc. Dar nu da update Over The Air din telefon, conecteaza telefonul prin cablu la calculator si din iTUnes da-i restore o sa te duca la ultimul soft oficial 5.1.1 dupa care poti sa ii faci si jailbreak la loc cu Absinthe.

| anonim_4444 explică (pentru valentino52):

Am 5.1.1 dar vroiam sa stiu cand apare 6 si dau update daca se intampla ceva

3 răspunsuri:
| anonim_4444 explică:

Telefonul este blocat in reteaua Orange Romania

| anonim_4444 explică:

Am 5.1.1 dar vroiam sa stiu cand apare 6 si ii dau update daca se intampla ceva