| ViCcCtor a întrebat:

Salut, am un iPhone 4S alb decodat cu givey. Acest givey este unul bun, am reusit sa pun IOS 7 pe acest telefon. Problema este ca daca ma joc pe le bateria tine maxim 2h, de la 100%. Ce as putea sa fac pentru a imbunatati durata bateriei?

Răspuns Câştigător
| galyperf89 a răspuns:

Din pacate, nu ai ce face.Trebuie sa accepti ca bacteria smartphone-urilor se termina foarte repede.De exemplu, eu pe Samsung-ul meu nu stau nici jumatate de zi ca se consuma.Ca sa ii salevzi din baterie ai putea sa iei Battery Save Doctor sau pur si simplu sa nu te mai joci atat de mult pe el.E posibil sa se descarce asa de repede pentru ca poate il lasi prea mult la incarcat si se supraincarca. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

1 răspuns:
| monsterRyder a răspuns:

Nimic,Iphone 4S are probleme cu bateria.Are un prieten telefon din acesta.Se descarca complet in juma' de zi.