| piticull a întrebat:

Salut, am un Iphone 5S. Astazi la liceu un coleg mi-a dat sms cu un link de la un video.
M-a pus sa intru pe el era un video de 5 secunde, apoi telefonul s-a inchis. Mi-a spus ca e un bug la iphone si se blocheaza.
De atunci nu imi mai functioneaza amprenta. O fii din cauza asta? ce pot face link-ul era asta : http://wylsa.com/VIDOSI/IMG_0942.mp4

3 răspunsuri:
| tickey a răspuns:

Cel mai probabil ai luat un malware de pe link-ul respectiv. Iti recomand sa il duci la un service Apple daca nu isi revine.

| Doodleskull a răspuns:

Waaaa teapa nu ai mai luat teapa de mult! Nu credeam ca o sa se auda de chestia asta in Romania.
Priveste video-ul asta o sa-ti salveze telefonul!
http://youtu.be/B15nBZ7pjLs
pe scurt trebuie sa-l reformatezi si dupa ca sa nu mai ai problema trebuie sa faci update la ios

| Eurofighter a răspuns:

E doar o video care profita de un bug de iOS ca astia de la Apple vad ca sunt cam idioti in ultima vreme. Si nu are legatura acel video cu senzorul de amprenta.