| Oreo5647 a întrebat:

Am un iphone 6 si nu ii merge amprenta, cand intru la touch id si dau sa adaug amprenta imi da o eroare: "Configurarea touch id nu a putut fi finalizata. Reveniti la pasul anterior si reincercati."

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Fiecare placă un buton.
Odată ce se defectează butonul home, sau e schimbat....adio amprentă. Deci dacă e stricat butonul e mult prea costisitor.
Dacă a fost schimbat, amprenta nu mai funcționează.
Ca o incercare, in cazul in care butonul home e cel original, și telefonul nu a fost deschis in vreun service, dă reset settings.
Mie mi-a mers in câteva cazuri.
Nu resetezi telefonul ci doar setările.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-ai miscat degetul in timpul citirii-configurarii amprentei.
Urmareste atent stadiul recunoasterii amprentei pe imaginile care indica avansarea recunoasterii.

Sfat: NEAPARAT sa-ti pui SI cod de deblocare, deoarece nu totdeauna se recunoaste perfect amprenta!

| Oreo5647 explică (pentru Bula):

Nu este vorba de asta, nu ma lasa deloc sa mi pun amprenta, nu ca mi am miscat degetul

| gelu1970 a răspuns:

Ai buton home defect.
Dacă a fost schimbat nu mai funcționează amprenta.

| Oreo5647 explică (pentru gelu1970):

Si ce e de facut?

| Oreo5647 explică (pentru gelu1970):

Am incercat si nu merge, totusi multumesc frumos

| gelu1970 a răspuns (pentru Oreo5647):

Fiecare placă un buton.
Odată ce se defectează butonul home, sau e schimbat....adio amprentă. Deci dacă e stricat butonul e mult prea costisitor.
Dacă a fost schimbat, amprenta nu mai funcționează.
Ca o incercare, in cazul in care butonul home e cel original, și telefonul nu a fost deschis in vreun service, dă reset settings.
Mie mi-a mers in câteva cazuri.
Nu resetezi telefonul ci doar setările.