| mariaa267 a întrebat:

Am un iphone 7+ care a inceput de curand sa se incalzeasca in zona bateriei. Cei de la Altex, de unde l am comandat, au spus sa il aduc cu tot cu acte si sa mi dea altul deoarece e o problema care apare la multe iphone uri si nu se poate repara. Am auzit de la cateva persoane ca o sa imi iau teapa, ca nu o sa imi dea un original sau nu o sa mearga la fel de bine. Imi poate raspunde cineva caruia i s-a inlocuit telefonul? Cum merge?

Răspuns Câştigător
| GeorgeIulian20 a răspuns:

O să-ţi ofere unul original! Îţi spun sigur pentru că un prieten de-al meu a avut un iphone s6 şi la fel, i se încălzea bateria, gen simţea în buzunar că este fierbinte după folosire... şi i au dat unul nou, el il avea pe silver, cei de la Altex i au spus că nu au momentan pe culoarea aceea şi i au spus dacă poate să mai aştepte... şi el a zis că se mulţumeşte cu gold, adică cu o altă culoare disponibila, şi l-a luat pe acela, de atunci nu a mai avut probleme. Fundă?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Atata timp cat iti da alt telefon cu acte, nu ai cum sa iti iei teapa, poti fi doar ghinionist sa aiab si al doilea 7+ probleme tot la baterie sau alte probleme.

| Jonas94 a răspuns:

Cine mama naibii ți-a spus că Altex nu o să-ți dea unul original? Crezi că o să primești o replică de iPhone?
Altex, Emag, Evomag, Flanco, iStyle, sunt Apple Authorized Resselers. Mai pe scurt, acești comercianți vor trimite telefonul direct la importator, iar acesta va da o negație, iar tu vei primi un alt telefon.
Nu mai crede tot ce auzi de la toți inteligenții. Singurii **** care fac figuri la garanție sunt cei de la Cel.