| anonim_4396 a întrebat:

Deci... tata a primit atunci cans s-a lansat iphone 4 unul si dupa doi ani a ajuns la mama si acum la mine. Era deja spart pe spate de mama si eu l-am scapat de 2 ori de jos si de ambele ori s-a spart. Acum am mici probleme la el :scade bateria cand telefonul e la incarcat, se inchide brusc fara ca eu sa apas pe vreun buton si fiind incarcat, bateria sare de la 20 sau 10% la 1% si dupa zice ca nu mai am baterie dar daca il pun iar la incarcat arata cat era procentul bateriei initial, dupa ce am downaldat IOS 8, atunci can sunt conecatata la aceeasi retea wi-fi cu mama cine o apeleaza pe ea apare si la mine numarul si invers; daca suna la mine apare la ea si ea poate raspunde la apelul pentru telefonul meu de pe telefonul ei,mailul merge prost; atunci cand il pun pe silentios se pune automat pe do not disturb,dat fiind ca functia este oprita; acum a cazut pe lemn si pe ecran se vad multe linii pe diverse parti a le telefonului si o pata mare neagra dar atunci cand fac screenshot nu se vede in poza, deci nu este pe ecran, este undeva sub el. Credeti ca toate aste pot fii reparate sau totul este de la placa debaza si nu se poate repara?

1 răspuns:
| Ioana_Anghelescu_2000 a răspuns:

Eu zic sa iti iei alt telefon. Daca merge reparat, eu cred ca ar costa mai mult reparatia, decat alt telefonu.Parerea mea, ia-ti altul