| RazvanJdvzj a întrebat:

Salut, am un iphone 7 care de la un timp nu a mai functionat deloc, nu se mai aprinde si nici nu se mai incarca.L-am dus la flanco si de-acolo l-au trimis in service.Azi am fost sunat si mi s-a spus ca telefonul are mufa de incarcare stramba si ca a luat contact cu lichidul, chiar daca nu l-am bagat deloc in apa si telefonul se incarca perfect pana atunci. Mi s-a spus ca ei nu-i pot face nimic pentru ca garantia s-a dus la el din cauza ca mufa s-a strambat...ce pot sa fac? Mai poate fii reparat?
Telefonul nu e spart si este inca in garantie ...ma rog a fost
Dau funda

2 răspunsuri:
| patrik986 a răspuns:

Daca nu a facut contact cu lichide si tu zici adevarul atunci fa reclamatie la ANPC desigur daca ai dovezi ca nu l-am scapat in apa sau ceva, am patit si eu exact ca tine si mi-au luat garantia pe motivul asta dar nu mi-am batut capul ca era un telefon ieftin.