| Nicolae_Dani_1990 a întrebat:

Daca imi duc telefonul in service ca sa mi fac mufa ca nu se mai incarca, se pierde garantia? Am zis sa nu duc telefonul in garantie pentru o schimbare de mufa.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă reparaţia se efectuează în alt Service decât cele menţionate în lista din Certificatul de Garanţie ( cele care asigură Garanţia ), atunci vei PIERDE Garanţia!

Toate cele bune!

| FlorinCiokan a răspuns:

Aflai mult mai repede cu un simplu apel de unde ai achizionat telefonul. Dar parerea mea este ca se pierde. Daca o sa il trimiti alta data la service-ul din garantie o sa vada ca a fost desfacut si schimbat piesa.

| wLt a răspuns:

Salut!
Îți dai seama, e deschis de altcineva, se vede că a fost deschis și umblat în el și nu o să mai ai garanția valabilă.
O zii frumoasă!