| loreta a întrebat:

Am un Iphone 8 si am adaugat o noua tastatura ca sa pot scrie cu diacritice. Faza e ca inainte cand scriam cuvantul sad imi aparea direct acel emoji. Cand scriam drum, imi apareau acele tobe, sun pentru soare. Acum daca scriu cuvintele nu imi mai apare nici unemoji, ci trebuie sa il caut eu. Ce pot face sa fie ca inainte? E mai simplu sa scrii cuvantul si apoi sa iti apara emojiul in cauza. Ce sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți dezinstala tastatura pe care ai instalat-o? Încearcă.
În caz că nu mai poți, atunci încearcă să te obișnuiești să cauți emoji-urile, să înveți unde sunt poziționate apoi să le pui. Eu așa fac de la primul telefon și nu mă deranjează.