| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut, am un j5 2016 care merge bine dar de vreo 7 zile se incarca foarte greu chiar daca nu stau pe el..deci nu l-am mai avut full de mult toata noaptea, se incarca pana la 50 si dupa se opreste, trebuie sa il scot si sa il bag iara..eu cred ca e de la cablu de incarcare, ceva pareri?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

1. Incearca cu alt cablu
2. Curata mufa de incarcare. Dupa atata timp nu e de mirare ca s-au adunat scame acolo.

| Tuca10 a răspuns:

Asa mi s-a întâmplat și mie, schimba încărcătorul si o sa meargă

| Anonim1124 a răspuns:

Posibil sa fie de la cablu. schimba incarcatorul/cablu si daca vezi ca se incarca la fel de greu, inseamna ca mufa telefonului s-a stricat si trebuie schimbata