| Dobritoiu_Danutz_1990 a întrebat:

Am un LG L7 si am vazut ca se poate face android pentru el de 4.4.2 KitKat. Si chiar nu reusesc sa il fac. Imi puteti spune ce pasi sa fac pentru a-l face? Va rog frumos!

3 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Daca folosesti Cyanogen sau de genul, trebuie sa redenumesti numele actualizarii in update.zip si sa il copii pe cardul SD si sa restartezi telefonul, asta-i tot.

Pentru LG L7 nu stiu in particular.

| Dobritoiu_Danutz_1990 explică (pentru KhludCiprian):

Nu inteleg. Eu am vazut foarte multe telefoane ca al meu cu acest android. Si chiar nu reusesc sa il fac.

| KhludCiprian a răspuns (pentru Dobritoiu_Danutz_1990):

Daca zici ca merge, mergewinking

Nu stiu sa ti-l fac telepatic. Daca ai modelul corect de telefon si un card de memorie microSD, trebuie sa copii pe card acel "cyanogen" ca update.zip si sa restartezi telefonul. Astepti putin (mai mult) si la final chiar merge.

Daca nu iti merge probabil ca ai fie imagine pentru alt telefon (de genul LG G2), fie e o imagine mai veche ce merge, dar are o incompatibilitate cu un dispozitiv din telefonul tau (de exemplu cu GPS-ul, ce face ca driverul sa crape, si respectiv Android nu iti porneste), etc.

Ce pot sa zic, daca tu cauti suport tehnic, nu muncesc chiar atat de mult cu telefoane, si cred ca e mai ieftin sa mergi efectiv la suport si sa dai niste bani sa ti-l rooteze. Asa cel putin nu-ti bati capul si cei ce si-l bat o fac pentru un motiv.

Si bineinteles, daca ti se strica, ai de ce sa strigi la cel ce iti da sfatul, nu la cineva de pe net ce pur si simplu crede ca te ajuta.