| anonim_4396 a întrebat:

Am un Nokia 201 care are cod de siguranta si nu il stiu, ma puteti ajuta sa il deblochez? happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face un "hard reset" astfel :
"Turn the device off.
Press and Hold "*"+ "3" + Call / Green Keys.
Turn on the device by pressing the on button.
Wait until the Nokia logo appear.

Important: To proceed to reset, the battery must be full and the
mobile device connected to the charger. If during the course of reset,
the mobile stop receiving electricity it can ruin the internal flash
memory of the mobile device and stop function."

SURSA : http://resetnokia.com/tag/asha-reset-201/

Atenţie : prin această metodă se şterg toate aplicaţiile/jocurile ( inclusiv agenda/contactele ) instalate ulterior ieşirii din fabrică.

Înainte de a face "hard reset" este indicat să SCOŢI cartela SIM şi cardul de memorie.

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/nokia/nokia-asha-201/

Codes for NOKIA Asha 201 :
*#7780# reset to factory settings - SURSA :
http://www.hardreset.info/devices/nokia/nokia-asha-201/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

| OneGentleman a răspuns:

Incearca 12345 asta in cazul in care nu a fost schimbat de fostul prorietar happy

| biancabianca2795 a răspuns (pentru OneGentleman):

Am incercat, nu merge cu 12345.